For en søndag! for et oppmøte!
Vi tenkte å gripe et forslag fra en av våre gjester om å -igjen- holde åpent i Byparken på søndager. Det gjorde vi. 27. oktober. Da kjørte vi igang både brettspilldag, Lekeloppis og barnedisco.
Det er moro å se når ting slår an. Det er også godt å oppleve menneskers delaktighet og engasjement når man samles om et felles mål: å ta samfunnsansvar og oppdra barn og voksne i å ta vare på, dele og gi brukt materiell en ny sjanse og mening for andre. Lekeloppisen er et slik arrangement.
Vi har tatt oss tid å snakke med noen som var i Byparken på søndag.
Godt tiltak
Pappa Bjørn Hagen ser ut til å ha godt besøk i sin pop up box i dag. Ivrige små kunder studerer bok-bordet og andre igjen har latt seg ramle dypt inni leken der de «prøveleker» midt i utstillingen hans.
Urolig for et kaputt miljø
Elsker å danse
I lokalet som nå skal åpne for «Drop-in-area» finner vi maria Mas.
Vi lever av tilbakemeldinger
Vår senterpilot May-Tordis Simonsen er takknemlig for alle som tar seg tid til en liten prat. Til de som ønsker oss vel og som bidrar med konkrete tilbakemeldinger som kan gjøre publikums opplevelse hos oss enn bedre. «Jeg tror folk ser at det nytter å snakke med oss. Jeg tror jeg legger merke til at vi lytter og gjør endringer utfri deres tilbakemeldinger. Slik blir det samhandling og gode forutsetninger for utvikling blir skapt gjennom god dialog.»
Gjør det igjen
Vi har allerede sett at Tromsøfolket er utsultet på disco og muligheten for å bevege seg på store flater. Til og med Mikkel Rev dukket opp her midt i mellom stort og smått.